Jdi na obsah Jdi na menu
 


David Trezeguet

David Trezeguet

David Trezeguet přišel na svět ve francouzském městě Rouen, kde jeho otec hrál za tamní fotbalový klub. Ale nebyly mu ani dva roky, když otcovo francouzské angažmá skončilo a rodina se vydala za oceán, zpátky do Argentiny.
Krátký návrat do země jeho předků však způsobil, že nejmladší z rodu Trezeguetů měl mít v kolonce místo narození už navždy zapsáno: Rouen, Francie.
Od pěti let navštěvoval zápasy svého otce, jeho herní role libera ho však nenadchla. Jako jeho největší idol Diego Maradona chtěl sázet jeden gól za druhým a rozhodovat důležité zápasy svými góly.
V patnácti se dostal do kádru prvního mužstva Platense , v šestnácti už absolvoval ligový debut.
Když se roku 1995 stal občanem Francouzské republiky, hned přestoupil do dorostu AS Monako Trezeguet se v něm potkal s Thierrym Henrym. Kdo by v té době řekl, že se právě zrodilo fantastické útočné duo, které bude Francii závidět celý svět?
Už o dva roky později přišla pozvánka do první reprezentace země - Aimé Jacquet ho poprvé postavil v lednu 1998 a o pár měsíců později ho neváhal nominovat na mistrovství světa , které Francie pořádala. Zrodil se další Trezeguetův triumf. Francie získala svůj první světový titul a on byl přitom!
Každopádně se měly rozejít životní cesty jeho a Henryho - AS Monako je nemohlo udržet. Henry to nejdříve neúspěšně zkoušel v Juventusu, aby pak zazářil v Premier League v dresu Arsenalu. Trezeguet se špatné zkušenosti svého druha s italským fotbalem nebál.
V prví turínské sezóně rozhodně nezklamal. Juventus však brzy vypadl z Ligy mistrů a přišel také o domácí titul. Někteří kritici přičítali díl viny i nové francouzské akvizici v útoku.
Před druhou Trezeguetovou turínskou sezónou došlo ke změně trenéra - Carlo Ancelotti se poroučel a vyměnil ho Marcello Lippi. Loučil se také Zidane, posily však stály za to - Gianluigi Buffon, Lilian Thuram, Pavel Nedvěd. Ročník 2001/2002 se tak stal dalším z vrcholů v zatím ještě krátké, ale už dost úspěšné kariéře rodáka z Rouenu: mistrovský titul si okořenil korunou krále střelců.
Trezeguetova kariéra dlouho připomínala cestu růžovým sadem. Než přišel šampionát , který v roce 2002 hostilo Japonsko společně s Jižní Koreou, odcestovala reprezentace země galského kohouta opět v roli favorita, loučila se však senzačně už po zápasech úvodních skupin.
V následující sezóně si pak nelítostný osud počíhal i na Trezegueta osobně. V zápase s Comem si přivodil zranění kolena, polovinu zápasů celého ročníku musel vynechat.
V zhledem ke svým kvalitám nemusel nikdy používat neférové způsoby boje. Taky proto je v Juventusu, kde si na dobré mravy svých hráčů potrpí.
Není tedy divu, že se už řadí do fronty případní zájemci o jeho služby.

David Trezeguet-životopis David Trezeguet-faktaJuventus Turín
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

gólostroj

(Mikel, 9. 11. 2007 18:13)

David je stroj na góly

trezeguet

(vasek42, 3. 6. 2007 1:25)

trezeguet je borec s henrym a celym francouzkym tymem

joga bonito

(kouzelnik smicem, 28. 5. 2007 9:29)

trezegvet je velkej frajer.