Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roberto Carlos

Roberto Carlos-fakta

Jméno:Roberto Carlos

Narozen:10.dubna 1973 v Sao Paulo,Brazílie

Národnost:brazilská

Výška:168 cm

Váha:70 kg

Klub:Real Madrid

Post:obránce

Číslo dresu:3

Roberto Carlos-videa

Nejlepší dny v Realu.Délka:1:48

Nezapomenutelný gól proti Francii.Délka:0:12

Je nejlepší...Délka:8:29

Úžasný Roberto Carlos.Délka:1:59

Reklama na Pepsi.Délka:0:45

Gól.Délka:0:36

Rivaldo vs. Roberto Carlos.Délka:0:22

Gól proti Číně na MS 2002.Délka:0:10

Úžasný gól proti Tenerife!Délka:0:31

R.Carlos vs. Jamajka.Délka:0:56

Báječný gól Argentině.Délka:0:27

Gól do sítě Zaragozy.Délka:1:00

Proti Mallorce.Délka:0:52

Joga Bonito.R.Carlos,Robinho a Ronaldinho.Délka:1:07

Roberto Carlos

ŽIVOTOPIS:

Málokterý současný světový fotbalista se může pyšnit tak rozsáhlou sbírkou titulů, jakou vlastní nejznámější brazilský obránce Roberto Carlos. Za svou kariéru poznal pocit, jaké to je vyhrát brazilskou ligu, španělskou nejvyšší soutěž nebo slavnou Ligu mistrů. Kromě toho má doma stříbrnou medaili z olympijských her v Atlantě 1996 a dvě medaile z mistrovství světa - ve Francii 1998 to bylo sice "jen" stříbro, o čtyři roky později však už byl členem brazilského reprezentačního týmu, který se stal popáté v historii mistrem světa.

Obránce malé postavy, ovšem velkých výkonů. Jeho jméno si snadno spojíme s klubem, jehož barvy obléká. Není to kdovíjaký obyčejný tým, je to slavný Real Madrid. A co je zajímavé, Roberto Carlos v něm působí již osmou sezónu. Za ty roky se stal nepostradatelným článkem mužstva, který má levou stranu obrany doslova předplacenou.

Madrid se stal jeho druhým domovem. Usadil se tu s manželkou Alexandrou a třemi dětmi (Roberta, Giovanna a Roberto Carlos) a plánuje ve španělském hlavním městě vydržet až do svých sedmatřiceti. Pak by se rád vrátil do Brazílie a v některém z prvoligových celků ukončil za dva, za tři roky celou sportovní kariéru.

Pokud mu cestu nezkříží zranění, může si Roberto Carlos tuto fotbalovou dlouhověkost dovolit. Fyzická kondice se totiž zdá být v jeho případě nevyčerpatelná. Jeho velmi užitečnou hru pro tým dále charakterizují obdivuhodné sprinty u postranní čáry, nebezpečné centry do pokutového území soupeře a nesmírně tvrdá střela z velké vzdálenosti. Je až neuvěřitelné, že dokáže napálit míč tak silně, že letí na branku rychlostí 170 kilometrů v hodině. I proto se o něm s nadsázkou říká, že má v noze dynamit.

U příznivců Realu je velice dobře zapsán. Jejich srdce si nezískal jen proto, že v klubu působí tak dlouho, miláčkem tribun se stal především díky veselé a upřímné povaze. Pro fanoušky je jedním z nich. Nepotrpí si na přehnaný luxus, vystupuje skromně a když má větší volno od fotbalu, většinou zamíří s rodinou do Brazílie za svými příbuznými.

Přestože je jedním z nejlepších obránců na světě (na svém postu asi vůbec nejlepším), nevyvyšuje se nad ostatní a působí dojmem normálního člověka. Vždycky si přitom vzpomene na okamžik, kdy ve dvanácti letech musel začít pracovat v textilní továrně, aby měla rodina více peněz. Naštěstí potom díky pochopení otce, který býval v mládí vynikajícím atletem, toho mohl nechat a věnovat se naplno fotbalu.

Dnes už je oporou Realu Madrid i brazilské reprezentace a navíc je idolem mnoha fotbalových fanoušků po celém světě, kteří si jej cení pro příkladné chování na trávníku i mimo...

roberto carlos

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dfgdfg

(sdfgsdf, 30. 7. 2007 12:49)

real madrid degil robeto carlos fenerbahçede bide real madrid diyonuz